Edycja 2024

Edycja 2023

Edycja 2022

Edycja 2021

Edycja 2020

Edycja 2019

Edycja 2018

Edycja 2017

Edycja 2016

Edycja 2015

Edycja 2014

Edycja 2013

Edycja 2012

Edycja 2011

Edycja 2010

Edycja 2009

Edycja 2008

Edycja 2007

Edycja 2006

Edycja 2005

Bester Sklejki Sp. J.

Adres:
ul. Kolejowa 5A
37-100 Łańcut

Telefon: 17 225 24 60
Fax: 17 225 24 60
E-mail: bester@bester-sklejki.com
WWW: www.bester-sklejki.com
Logo firmy

Jesteśmy rodzinną firmą, która istnieje na rynku już ponad 30 lat. Posiadamy kilkadziesiąt autorskich wzorów sklejek oraz produkujemy sklejki według indywidualnych zamówień naszych Klientów. Produkcja odbywa się w nowej hali, dzięki czemu wykonujemy produkty najwyższej jakości, wyróżniające się trwałością i solidnością.

Produkcja

PROJEKTOWANIE Dobry pomysł to podstawa sukcesu. Większość naszej produkcji opiera się na pomysłach Klientów, jednak dzięki możliwości komputerowego projektowania pomagamy odbiorcom w osiągnięciu zamierzonego celu. Służymy również fachowym doradztwem technicznym

DOBÓR SUROWCA, SKŁADOWANIE Podstawą solidnego produktu jest odpowiedni dobór surowca. Drewno i okleina używana w naszej produkcji musi spełniać odpowiednie kryteria specyfikacji jakościowej. Jako, że posiadamy certyfikat FSC używamy w naszej produkcji materiały pochodzące z terenów objętych odpowiedzialną gospodarka leśną.

OBRÓBKA HYDROTERMICZNA Pierwszym etapem pozyskania łuszczki jest obróbka hydrotermiczna kłód. Drewno umieszczane jest w specjalnych dołach parzelnianych, gdzie w zależności od grubości jest poddawane kilkudziesięcio - godzinnemu procesowi parzenia w temperaturze 70 stopni. Dzięki temu procesowi drewno staje się bardziej plastyczne i podatne na skrawanie. Następnie tak zaparzone kłody są cięte na wyrzynki odpowiedniej długości i poddawane procesowi korowania

ŁUSZCZENIE W tym procesie wyrzynek drewna, na skutek skrawania obwodowego, zamienia się we wstęgę łuszczki o założonej grubości 1;1,2 lub 1,5 mm. Następnie zostaje ona podzielona na formatki o założonej szerokości. Odbywa się to na automatycznej gilotynie do rozkroju.

SUSZENIE Aby łuszczka nadawała się do klejenia musi zostać przedtem wysuszona do poziomu 6-10%. Do tego celu wykorzystujemy suszarnię rolkową, w której formatka po jednokrotnym przejściu przez całą długość suszarni zostaje wysuszona.

SORTOWANIE Wysuszona łuszczka zostaje podzielona na klasy pod względem jakościowym. W zależności od zastosowania łuszczka zostaje podzielona na 4 klasy jakości. Najlepszy materiał jest wykorzystywany do wyrobów, które zostaną polakierowane. Tak przesortowane formatki łuszczki trafiają na magazyn, gdzie podlegają klimatyzacji przez około 48 godzin

SZLIFOWANIE ŁUSZCZKI W przypadku produkcji elementów giętoklejonych szlifowanie po prasowaniu jest trudno zautomatyzować. W związku z tym, formatki łuszczki na zewnętrzne warstwy wyrobów pod lakier są szlifowane wstępnie przed procesem klejenia. Odbywa się to na szlifierce szerokotaśmowej, gdzie precyzyjnie z dokładnością do 0,1mm maszyna wygładza powierzchnię.

KLEJENIE Przy użyciu odpowiedniego ciśnienia oraz temperatury nadajemy kształty naszym wyrobom. W posiadanym parku maszynowym znajdują się prasy ogrzewane gorącą wodą oraz prądami wielkiej częstotliwości. Posiadamy kilkadziesiąt standardowych profili (form), jak również jesteśmy w stanie wykonać formę na życzenie Klienta. Prasowanie odbywa się najczęściej przy użyciu żywicy mocznikowo-formaldehydowej. Standartowo stosowane przez nas żywice posiadają normę higieniczności E1. Na specjalne życzenie wykonujemy kształtki w niższych emisjach formaldehydu.

OBRÓBKA Wyprasowane kształtki sklejkowe są poddawane na tym etapie szeregowi operacji, które mają na celu nadanie końcowego kształtu, oraz przygotowanie elementów do wykańczania powierzchni poprzez lakierowanie. Posiadanie 5-osiowej obrabiarki sterowanej numerycznie, pozwala obrobić nawet najbardziej skomplikowane profile i uzyskać 100-procentową powtarzalność wyrobu, co jest bardzo istotne przy produkcji wielkoseryjnej.

LAKIEROWANIE To ostatni etap procesu technologicznego, gdzie wyroby nabierają ostatecznego wykończenia. Na życzenie Klientów barwimy oraz lakierujemy wyroby. Stosujemy lakiery wodne oraz na specjalne życzenie lakiery poliuretanowe.


| Strona główna PNG | Lista firm PNG 2016 | Lista firm PNG 2016 w kategorii firm średnich I |